Jakie czynności związane z naprawą iPada wykonuje się w serwisie?

Apple jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek zajmujących się produkcją smartfonów, laptopów i tabletów. Choć urządzenia uważane są solidne, również one czasami zawodzą. Zamiast wymieniać sprzęt, warto udać się do serwisu. Jakie usterki można tam naprawić?

Wymiana szybki w iPadzie

Zbita szybka jest jednym z najczęściej spotykanych problemów, z którym borykają się użytkownicy iPadów. Jeśli nie doszło do uszkodzenia panelu LCD, warto poddać urządzenie procesowi refabrykacji z zachowaniem oryginalnego wyświetlacza. Wymiana szybki w iPadzie polega w tym przypadku na rozłożeniu panelu na warstwy i wymianie jedynie uszkodzonego elementu. To rozwiązanie jest stosunkowo tanie. Do wykonania czynności konieczne jest użycie specjalistycznych narzędzi i taśm montażowych. Serwis iPad w Warszawie zatrudnia wykwalifikowanych techników, dzięki którym sprzęt po dokonaniu naprawy będzie działał bez zarzutów.

Wymiana baterii w iPadzie

Często po dłuższym czasie użytkowania urządzenia można zauważyć problem, jakim jest słaba wydajność baterii. Niekiedy sprzęt musi być ładowany nawet częściej niż raz dziennie. Starzenie się baterii jest naturalne i proporcjonalne do liczby cykli ładowania. Skutkuje zmniejszeniem jej pojemności. W urządzeniach Apple stosowane są ogniwa litowo-jonowe, które ważą mniej i działają dłużej od baterii starszych generacji. Nie są jednak niezniszczalne. Wymiana baterii w iPadzie jest dość trudna ze względu na budowę produktu. Cechuje go niemal całkowity brak śrub.

Prawie wszystkie elementy są klejone, także bateria przytwierdzona jest bardzo mocnym klejem. Proces ten obejmuje wiele kroków wymagających precyzji. Jednak specjaliści pracujący w serwisach podołają temu zadaniu. Przed wymianą baterii dobrze jest wykonać jej diagnostykę, która umożliwi weryfikację pojemności i żywotności baterii oraz liczbę cykli ładowania. Ze względu na specyfikę produktu, naprawa może potrwać kilka dni. Jest to jednak konieczne, by wszystkie czynności zostały przeprowadzone dokładnie i gwarantowały bezproblemowe działanie sprzętu.

Podsumowanie

Urządzenia elektroniczne nie są niezniszczalne. Często można spotkać się z usterkami – zarówno tymi wynikającymi z błędów w użytkowaniu, jak i tymi zależnymi od specyfiki produktu. Wśród najczęściej wykonywanych napraw w iPadach można wymienić wymianę szybki oraz baterii. Warto powierzyć to zadanie specjalistom pracującym w serwisach. To korzystniejsza opcja niż zakup nowego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *