Serwer VPS z Windows – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Większość z nas słyszała zapewne o serwerach. Nie wszyscy są w stanie przedstawić ich definicję, jednak trzeba przyznać- towarzyszą nam na każdym kroku. Dzisiejszy świat zapewne nie funkcjonowałby, gdyby nie ten komponent. Z pewnością niektórzy kojarzą to pojęcie z dużymi korporacjami, firmami. O tym, jakie zadanie pełnią serwery i czy warto zdecydować się na wybór serwera VPS z Windows, przeczytasz w poniższym artykule.

Czym jest serwer i jak działa?

Tak jak wspomniano wyżej, serwer jest to najczęściej program komputerowy lub urządzenie, którego zadaniem jest przekazywanie określonych usług. Pozostałe urządzenia są do niego podłączone. Teoretycznie, każdy komputer może sprawować taką funkcję, jednak jest to proces generujący dużo przeciążenia. Sprzęt winien być odpowiednio przystosowany do takiego działania. Bez wątpienia- serwery zdominowały technologię i będą nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat.

VPS- prywatny, wirtualny asystent

Jest to jeden z rodzaju serwerów. Jak sama nazwa wskazuje jest on wirtualny oraz prywatny. Te cechy determinowane są przez fakt, że VPS to nic innego, jak klasyczny fizyczny serwer, podzielony na kilka mniejszych. Jest to alternatywa dla posiadania urządzenia w domowym i nie tylko zaciszu. Do czynienia mamy tutaj z programem wirtualnym. Jest to odpowiedni wybór zwłaszcza dla wymagających użytkowników. Osoby posiadające własne strony czy sklepy internetowe, blogi, a może informatycy, czy twórcy oprogramowania, VPS traktują jako jeden z najistotniejszych elementów funkcjonowania w sieci.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera VPS?

Najważniejsze kryterium to z pewnością pamięć RAM, im większa jej ilość, tym płynniej będzie funkcjonować nasz program. Kolejnym elementem, który jest bardzo ważny w specyfikacji serwera jest przestrzeń dyskowa SSD. Tak jak w przypadku RAM- więcej znaczy lepiej. Istotny jest także zakres konfiguracji, jakie możemy wykonać, aby funkcjonalność serwera była dopasowana do potrzeb klienta.

Serwer VPS z Windows- jakość i tradycja

Internet jest pełen różnych produktów, coraz więcej firm decyduje się na korzystanie nie tylko z serwerów VPS. Zanim przystąpimy do zakupu, należy zapoznać się z parametrami programu. Ciekawą i korzystną ofertę serwerową posiada Windows. Choć dla wielu osób marka ta odchodzi w zapomnienie, w tworzeniu serwerów należą do liderów.

Największą zaletą VPS Windows jest z pewnością polska lokalizacja, co jest wciąż rzadkością. Jest świetny w pracy zdalnej, która staje się coraz bardziej wszechobecna. Nie należy martwić się także aktywacją, następuje ona w sposób automatyczny. Dodatkowo w ofercie Windows są szybkie dyski SSD, a jak wiadomo, szybkość w obecnych czasach posiada wartość nadrzędną.

Istnieje także mnóstwo korzystnych pakietów hostingowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zdecydujemy, że dotychczas używany serwer VPS nie spełnia naszych oczekiwań, możemy zmienić nasz plan taryfowy i skorzystać z mocniejszego oprogramowania.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Im więcej klientów czy odwiedzających naszą stronę, tym większe ryzyko, że staniemy się ofiarą przestępstwa internetowego. Warto zatem stosować odpowiednie zabezpieczenia oraz nie ufać podejrzanym treściom, linkom itp. Serwery VPS z racji tego, że przeznaczone są dla klientów posiadających duże zasoby użytkowników, cechują się odpowiednią ochroną przed szkodliwymi czynnikami. Windows, jako stary gracz na rynku, o bezpieczeństwie wie wszystko. Decydując się na wybór serwera VPS warto zatrzymać się nad ofertą tego giganta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *