Jak założyć konto na Facebook?

Portale społecznościowe są obecnie jednym z elementów naszej codzienności. Nie wyobrażamy sobie przecież po przebudzeniu nie sprawdzić np. Facebooka. Chcemy być na bieżąco z wydarzeniami, w których uczestniczą nasi znajomi, zobaczyć zdjęcia jakie wrzucają. My również chcemy zdawać relacje, z ważnych dla nas chwil. Jak założyć konto na Facebook?.

Czym naprawdę jest Facebook?

W Internecie roi się od zapytań i porad na temat tego, jak założyć konto na Facebook. Jednak czy zdajemy sobie sprawę czym naprawdę jest popularne FB?. Otóż Facebook to nie tylko miejsce w sieci, w którym możemy dzielić się zdjęciami. To także miejsce, gdzie użytkownicy mogą tworzyć grupy i sieci, a także dzielić się wiadomościami. Udostępniać sobie ciekawe informacje czy filmy. Jak założyć konto na FB, nie powinno być jedynym pytaniem jakie sobie zadajemy. Ważniejsze będzie to, czy będziemy umieli odnaleźć się w tym serwisie. Facebook przypomina pamiętnik, tylko zamiast kartek papieru, mamy do dyspozycji własną oś czasu. Dzięki niemu możemy być na bieżąco, ze wszystkimi aktualnościami.

Jak założyć konto na Facebook?

Wbrew pozorom i zaawansowaniu serwisu, jest to czynność bardzo prosta i nie wymagająca specjalnych zdolności. Jak założyć konto na FB w czterech prostych krokach:

  1. W przeglądarce otwieramy stronę www.facebook.com, nastepnie wybieramy opcję ” utwórz konto”.
  2. Zostaniemy przekierowani na stronę rejestracji, gdzie musimy podać niezbędna do utworzenia konta dane. Są to np. imię i nazwisko, płeć, data urodzenia, adres email lub numer telefonu komórkowego, a także musimy wybrać hasło.
  3. Klikamy opcję ” zarejestruj się”
  4. Serwis poprosi nas o potwierdzenie adresu e-mail, bądź numeru telefonu, wysyłając nam wiadomość z kodem lub linkiem aktywującym. Gotowe!.

Jak widać cały proces jest szybki i bezproblemowy. Jak założyć konto na Facebook? Wystarczy zastosować się do powyższych instrukcji. Następnie musimy poświęcić chwilę na spersonalizowanie swojego profilu. Ważne, by założyć konto musimy mieć ukończone 13 lat.

Jak założyć konto na Facebook dla firmy czy instytucji?

Otóż Facebook, to nie tylko miejsce dla osób prywatnych. Może on w znacznym stopniu, ułatwić firmom promocję w sieci i dotarcie do potencjalnych klientów. Jak założyć konto na FB dla firmy?. Podstawowym wymaganiem jest posiadanie profilu prywatnego, czyli tego z którego korzystamy na co dzień i którego założenie opisaliśmy powyżej. Jeśli już go posiadamy, możemy przejść do tworzenia profilu firmowego. Jak założyć konto na Facebook dla firmy w kilku prostych krokach:

  1. Wchodzimy na stronę www.facebook.com/pages/create, a następnie wybieramy odpowiednią kategorię.
  2. Następnie uzupełniamy dane profilu firmowego.
  3. Dodajemy aktualne zdjęcia i informacje o firmie. Gotowe!

Jak założyć konto na FB- problemy

Oczywiście zdarzyć się może, że na swojej drodze napotkamy pewne problemy z rejestracją. Pamiętajmy, że Facebook ma wymagania co do hasła, musi być ono bezpieczne i trudne do złamania. Podczas rejestracji zastosujmy się więc do wytycznych. Weźmy pod uwagę też to, by dokładnie i bezbłędnie wprowadzić adres e-mail, w przeciwnym razie nie dotrze do nas link aktywacyjny. Kiedy jednak problemy wciąż się pojawiają, zawsze możemy skontaktować się z supportem, który udzieli nam niezbędnej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *