Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB?

Pierwsze wrażenie w kontaktach towarzyskich jest najważniejsze. Ma to również swoje przełożenie w świecie online, zwłaszcza w kontekście portali społecznościowych. Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB jest więc pierwszym pytaniem, które stawiają sobie internauci zakładając konto w tym portalu. Nie musi być ono zrobione jak do dowodu czy paszportu, ale powinno odwzorowywać naszą osobowość i wyróżniać nas wśród tłumu pozostałych użytkowników. Jak więc zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierz odpowiedni styl zdjęcia

Na początku zastanów się, w jaki sposób chciałbyś się pokazać innym. Zdjęcie profilowe na FB może być w dowolnej kolorystyce, zrobione w świetle dziennym albo przy pomocy lampy, można posłużyć się także ciekawymi filtrami, jak vintage czy zdjęcie czarno-białe. Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB staje się w tym przypadku pojęciem subiektywnym, bo każdemu z nas podobać się będzie zupełnie co innego.

Dla osób z duszą artystyczną oraz jednostek bardziej nieśmiałych idealnym rozwiązaniem będzie karykatura albo obrazek wektorowy, wykonany przez nas samodzielnie. Zdjęcie profilowe na FB zyska wówczas duszę i będziemy mogli na nim uwypuklić nasze najlepsze cechy i pokazać je naszym znajomym w sieci społecznościowej.

Oryginalność przede wszystkim

Zdecydowanie zapomnij o pozowaniu z dziubkiem. Będziesz wyglądać śmiesznie i staniesz się tylko obiektem żartów. Nie mając pomysłu na to, jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB, posłuż się poniższymi wskazówkami. Wśród nich na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie, a wówczas okaże się, że Twoje zdjęcie profilowe na FB jest dokładnie takie, jakim je sobie wyobrażałeś.

Może chciałbyś przedstawić jakieś swoje szczególne cechy charakteru? Albo powiedzieć światu o swoim hobby? Wówczas, jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB, nie będzie problemem. Wystarczy, że pokażesz się z gitarą albo fortepianem, jeśli masz zacięcie muzyczne, bądź opublikujesz zdjęcie z ostatnich zawodów sportowych czy w trakcie skoku ze spadochronu. Zdjęcie profilowe na FB uwydatni Twoją osobowość i sprawi, że osoby zaglądające na Twój profil będą od razu wiedziały, jaką osobą jesteś.

Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB?

Jeśli Twój budżet pęka w szwach albo znasz kogoś, kto pstryka profesjonalne zdjęcia – zapytaj go o radę. Profesjonalista z pewnością powie Ci, jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na FB, tak by wyjść na nim dobrze i tak, by inni Cię rozpoznali. Dzięki niemu będziesz również mógł skorzystać z opcji profesjonalnej sesji zdjęciowej, zarówno w studio jak i w plenerze. Ponadto w taki sposób łatwo ukryjesz swoje niedoskonałości takie jak gorszy lewy profil. Będziesz mógł także swobodniej balansować tłem – możesz je rozmyć albo pozostawić w tle jako dodatek do całości. Zdjęcie profilowe na FB zrobione u specjalisty zapewni Ci spokój i oszczędzi pytań związanych, z tym czy to co opublikowałeś jest tym, co chcesz, aby widzieli inni. Fotograf opowie Ci także o trikach i możliwościach współczesnej fotografii, dzięki czemu nadasz swojemu zdjęciu unikatowego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *