Jak zablokować niechciany numer telefonu? Porady krok po kroku

Wielu użytkowników telefonów komórkowych z pewnością znalazło się w sytuacji, kiedy regularnie otrzymywali natarczywe telefony o różnych porach dnia lub nocy. Mógł to być telemarketer lub pracownik banku dzwoniący z reklamą nowej oferty. Czasami może to być także osoba, która nie daje nam spokoju, a z którą nie chcemy utrzymywać kontaktów. Niechciane telefony mogą bardzo uprzykrzyć nam codzienne życie, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób je zablokować.

Niechciany numer – kiedy należy go zablokować?

Ogólnodostępny Internet i udostępnianie swoich danych osobowych na różnego rodzaju platformach czy portalach internetowych może spowodować, że nasz numer dostanie się w niepowołane ręce. Skutkiem może być otrzymywanie nawet kilku niechcianych telefonów w ciągu dnia. Z pewnością nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy, szczególnie że niektóre niechciane połączenia mogą mieć miejsce nawet w późnych godzinach wieczornych. Jeśli nękające telefony nie dają nam spokoju, mamy pełne prawo, aby je zablokować.

Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Istnieje kilka sposobów na zablokowanie niechcianego numeru telefonu. Pierwszym jest skontaktowanie się ze swoim operatorem lub skorzystanie ze specjalnych aplikacji.

System iOS

Bez wątpienia w najlepszej sytuacji pod tym względem znajdują się posiadacze iPhone’ów. Aby zablokować niechciany numer telefonu na iPhonie, wystarczy przejść do listy połączeń, wybrać nękający nas numer telefonu, a następnie wybrać opcję „Blokuj tę osobę” (znajduje się w panelu na samym dole strony) oraz zatwierdzić swój wybór. Od tego momentu nękająca nas osoba nie może wysyłać nam wiadomości ani do nas dzwonić czy próbować skontaktować się poprzez FaceTime.

System Android

Sytuacja w przypadku smartfonów z systemem Android może wydawać się nieco bardziej skomplikowana. Każdy producent smartfona może posiadać inny proces blokowania niechcianych numerów. Jeśli telefony na abonament lub na kartę z systemem Android posiadają opcję blokowania połączeń, sam proces będzie przebiegał dość podobnie jak w przypadku iPhone’a. Aby tego dokonać, należy odnaleźć listę ostatnich połączeń, a następnie wybrać nękający nas numer oraz opcję „Blokowanie/odblokowywanie numeru” (ta funkcja może mieć inną nazwę w zależności od smartfona).

Telefony na abonament z systemem iOS lub Android to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią bezpieczeństwo i wygodę. W razie problemu z nękającymi nas telefonami, możemy zwrócić się o pomoc bezpośrednio do biura obsługi. Blokowana osoba może zostawiać wiadomości na poczcie głosowej, ale rzadko kiedy otrzymujemy powiadomienia o połączeniu. Zarówno telefony na abonament, jak i na kartę mają możliwość cofnięcia procesu zablokowania numeru – wystarczy odnaleźć w ustawieniach smartfona listę zablokowanych numerów lub ponownie wejść w informację o zablokowanym połączeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *