Dlaczego warto kupić myszkę gamingową?

Czy mysz gamingowa jest lepsza od zwykłej? Wielu początkujących graczy zastanawia się nad tym podczas zakupu nowego sprzętu. Takich wątpliwości nie mają jednak osoby, które od lat grają na komputerze, ponieważ zdają sobie sprawę z przewagi, jaką dają myszki zaprojektowane specjalnie z myślą o graniu.

  1. Najważniejsze zalety myszek dla graczy
  2. Co wybrać do grania: myszkę bezprzewodową czy z kablem?
  3. Jakie funkcje powinna mieć myszka gamingowa?
  4. Sklep z myszkami dla graczy 

Istotny jest przede wszystkim fakt, że mysz gamingowa ma lepsze parametry techniczne. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Sprawdź, dlaczego powinieneś rozważyć zakup myszki gamingowej bez względu na to, jak często poświęcasz czas na granie.

Najważniejsze zalety myszek dla graczy

Oprócz parametrów technicznych, które zdecydowanie przewyższają myszki biurowe, rozwiązania dla graczy mają dodatkowe przyciski. Dzięki nim można ułatwić sobie wykonywanie niektórych akcji, szybciej reagować na działania przeciwników i zwiększyć komfort. Myszki gamingowe mają kształt dopasowany do dłoni, co ma znaczenie w przypadku osób, które godzinami grają. Wielogodzinne korzystanie ze źle zaprojektowanej myszki negatywnie wpływa na zdrowie i zazwyczaj objawia się bólem nadgarstka. Nawet jeżeli ktoś nie zwraca uwagi na parametry techniczne i kształt myszki, wystarczy przez chwilę potrzymać w ręce dobrą myszkę gamingową, aby można było zauważyć różnice w jakości zastosowanych materiałów oraz wykonania. Dzięki temu nowa myszka posłuży przez wiele lat, nawet jeżeli będzie się z niej regularnie korzystało. Producenci sprzętu dla graczy stosują nie tylko lepsze materiały, ale również dbają o takie szczegóły jak dodanie powłoki antypoślizgowej, która zapewni odpowiednią przyczepność. W przypadku gier, gdzie liczy się szybka reakcja, znaczenie ma rozdzielczość. Im wyższa, tym lepiej. Dla myszek gamingowych najniższa zalecana wartość do około 1800 DPI.

Co wybrać do grania: myszkę bezprzewodową czy z kablem?

Jeszcze kilka lat temu za zakupem myszki z kablem przemawiało to, że były praktyczniejsze. Pierwsze modele myszek bezprzewodowych szybko zużywały baterię, przez co trzeba było ją nieustannie ładować lub wymieniać. Chociaż w nowych modelach wyeliminowano ten problem, to profesjonalni gracze wciąż sięgają po myszki z kablem. Pozwala to uzyskać najniższym poziom opóźnień. Dla kogoś, kto sporadycznie gra ze znajomymi, różnica może być nieodczuwalna, ale podczas zawodów e-sportowych skorzystanie z porządnej myszki może zadecydować o wyniku spotkania. Warto więc zastanowić się nad tym, co jest istotniejsze dla użytkownika. Jeżeli chce mieć na biurku porządek i pozbyć się kabli, może wybrać myszkę bezprzewodową. W innym przypadku modele z kablem będą praktyczniejsze, a przy tym zapewnią mniejsze opóźnienia. Często też myszki przewodowe są nieco tańsze.

Jakie funkcje powinna mieć myszka gamingowa?

Nowoczesne myszki gamingowe standardowo wyposażone są w przycisk, który pozwala regulować czułość. Dzięki temu można szybko dostosować sprzęt do konkretnej gry, bez potrzeby zmieniania ustawień w opcjach. Dostęp do dodatkowych przycisków może wydawać się mało istotny, ale w praktyce jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeżeli można przypisać im określone akcje. Zamiast więc wykonywać kilka różnych kliknięć, można po prosu skorzystać z jednego przycisku.

Sklep z myszkami dla graczy

W sklepie internetowym z myszkami przeznaczonymi dla graczy można znaleźć różne modele takich firm jak Logitech i Razer, które słyną ze świetnej jakości sprzętu gamingowego. Najtańszy model kosztuje zaledwie 100 złotych i zdecydowanie zwiększy radość z grania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *