Jaki komputer do biura i do domu?

Coraz częściej zawodowe obowiązki realizujemy w domu. Przyzwyczailiśmy się także do pracy w czasie podróży. Od urządzeń, jakimi się otaczamy, oczekujemy więc przede wszystkim mobilności, wydajności i wytrzymałości. Poza tym w większości przypadków to właśnie laptop będzie podstawowym używanym narzędziem, który pozwoli realizować szereg różnych zadań wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę popracować.

  1. Idealnym komputer do domowego biura
  2. Mobilność przede wszystkim
  3. Jaki komputer wybrać?

Idealnym komputer do domowego biura

Rynek laptopów rozwija się  bardzo dynamicznie. Wpływają na to nie tylko najnowsze technologie, ale także zmiana przyzwyczajeń. W wielu branżach można godzić pracę w biurze z tą wykonywaną w domu, więc szukamy sprzętu, który podoła wyzwaniom. Musi być on przede wszystkim niezawodny. Nic dziwnego, że w różnego rodzaju rankingach stale w czołówce jest laptop Dell w różnych swoich flagowych modelach, które można dopasować do konkretnych potrzeb. I to przede wszystkim je trzeba najpierw określić.

Wiele osób wybiera laptop Dell i w ten sposób zastępuje urządzenie stacjonarne. Ta mobilność daje okazję do pracy niemalże w każdym miejscu. Można realizować zadania z biurze, przestrzeni coworkingowej, własnym mieszkaniu, a nawet w kawiarni czy bibliotece. Z tego rozwiązania chętnie korzystają również przedstawiciele wolnych zawodów, osoby prowadzące własne firmy czy też zajmujące się edukacją. Laptop daje możliwość wygodnej i efektywnej pracy dokładnie w takich warunkach, w jakich się lubi.

Mobilność przede wszystkim

Mówi się, że laptop jest przeciwieństwem komputera stacjonarnego i coś w tej filozofii jest. Niewielki relatywnie sprzęt można z łatwością przenosić, a tym samym niemalże zawsze mieć przy sobie. A to duża wygoda oraz możliwość pracy w różnych miejscach. Czasem tego na przykład wymaga współpraca z kontrahentami czy też klientami. Dzięki temu w każdym z miejsc możemy korzystać ze swojego sprzętu, swoich programów i plików.

Nowoczesny laptop to także możliwość przeniesienia pracy ze spotkań na żywo w świat wirtualny. Dzięki wbudowanej kamerze oraz mikrofonowi można się łączyć z innymi zawsze wtedy, gdy potrzebujemy. To idealne rozwiązanie na konferencję, rozmowę online, warsztaty czy też modne ostatnio podcasty.

Jaki komputer wybrać?

Przy wybieraniu najlepszego komputera do pracy zdalnej warto przyjrzeć się parametrom sprzętu. Poza indywidualnymi preferencjami niezwykle ważne będą inne technologiczne wymagania. Przede wszystkim taki laptop musi mieć wytrzymałą baterię, która będzie pozwalać na efektywną pracę przez kilka godzin. Sprawdza się to na przykład w czasie podróży. Poza tym mobilne urządzenia muszą być lekkie. Z założenia będziemy je zabierać ze sobą w różne miejsca, więc ciężar  z pewnością odczujemy. Transport oczywiście ułatwia także rozmiar urządzenia, a ten przekłada się na wielkość i układ klawiatury, więc zawsze staraj się wybrać rozwiązanie optymalne idealne dopasowane do twoich przyzwyczajeń.

Warto także zwrócić uwagę na to, by laptop do pracy miał matowy ekran. Przy wielogodzinnej pracy takie rozwiązanie jest zdecydowanie mniej obciążające dla oka. I jeśli twoje zajęcia nie polegają na tym, by mieć najwyższy poziom ekspozycji kolorów na monitorze, zdecyduj się na powierzchnię matową. Minimalizuje ona również odbijanie świetlnych refleksów, co sprawia, że wszystkie aktywności są bardziej komfortowe. Nowoczesne laptopy wyposażone są również w szybki dysk SSD. To wpływa na szybkość uruchamianie się urządzenia oraz zdecydowanie mniejszą wagę. Poza tym dyski SSD są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście w droższych modelach laptopów bardzo często znajdziemy oba dyski. SSD będzie pełnił funkcję głównego, co sprawi, że komputer będzie szybki. Dysk HDD będzie natomiast przeznaczony do przechowywania danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *