Co to znaczy xd?

Młodzież lubi posługiwać się przeróżnymi znakami graficznymi, jak szyfrem, który znany jest tylko nielicznym. To ich kod porozumiewania się. Zwykle używa się ich podczas pisania sms-ów lub wiadomości na forach internetowych. Znaki, które wyglądają jak zwykłe literki mają własne znaczenie. Gdy zapytamy, co to znaczy xd osób starszych, niestety nie dostaniemy odpowiedzi. Chyba że mają w swoim gronie wnuczków lub dzieci, które to wyjaśnią.

Definicja skrótu XD, co to znaczy?

Jest wiele wersji, co to znaczy xd, a zależy to od tego, czy używamy do tego znaku małych, czy tez dużych liter. Fenomen tego znaku graficznego  jest taki, iż nie przekształca się on w buźkę, tak jak to się dzieje przy wpisywaniu np. <3, który wpisany do messengera zamienia się w ikonkę czerwonego serca, a nawias zamykający, poprzedzony dwukropkiem zamienia się w emotkę okrągłej żółtej buzi z ładnym uśmiechem od ucha do ucha.

A co to znaczy xd? Ta ikonka ma za zadanie pokazania naszego szampańskiego humoru. Jesteśmy czymś bardzo rozbawieni? Wpisujemy iks i literkę d. Gdybyśmy chcieli przełożyć to na buźkę, byłby szeroko roześmiana, niekiedy aż płakałaby ze śmiechu.

Co to znaczy XD? Użycie w Internecie

Gdy ktoś zapyta nas co to znaczy xd, najprościej powiedzieć, iż to beka, czyli zaznaczenie, że nasza lub kogoś innego wypowiedź jest wzmocniona radością albo śmiesznością. Śmianie się z czegoś bez wydawania dźwięku, ponieważ wiadomości w sms są tylko zapisem graficznym, to właśnie wpisanie znaku xd.

W ten sposób co to znaczy xd podkreślamy naszą wypowiedź. Ta literkowa minka ma wiele znaczeń rozbawienia. Możemy pisać ją dużymi literami oraz małymi. Mogą być obie duże lub jedna z nich. Bez względu na to, czy jest ona duża jako X, czy jako D, zawsze będzie oznaczać śmianie się.

Co to znaczy XD? Praktyczne przykłady użycia

Dziadek pewnego chłopca podpatrywał wnuczkowi przez ramię, jak pisał wiadomość do swego kolegi. Zobaczył on, że chłopiec zamiast konkretnego słowa, wysłał koledze ciąg znaków z iksami i literkami d. Zaraz dziadek zapytał, co to znaczy xd, a może klawiatura się popsuła. Wnuczek roześmiał się serdecznie i wyjaśnił, że to znaczy ha! ha! ha! ha!

Innym razem, ten sam wnuczek musiał dziadkowi wyjaśnić co to znaczy xd w zapisie Xd, dziadek usłyszawszy wyjaśnienie, postawił zdziwione oczy, ponieważ zupełnie nie słyszał takiego słowa jak „beka”.   Beka to rechot i tyle. Dziadek stał się bardzo dociekliwy i zaczął już jawnie zaglądać do telefonu wnuczka.

Jego ciekawość zmusiła go do zadania kolejnego pytania co to znaczy xd, gdy pisze się duże D i małe x. Usłyszał więc, iż oznacza to po prostu „bardzo śmieszne”. Śmieszyła wnuczka ta konwersacja z dziadkiem, ale jednocześnie napawała go dumą, iż tak wiele może dziadkowi wyjaśnić i pokazać, jaki jest mądry.

Na tych wyjaśnieniach jednak się nie skończyło. Dziadek narysował na piachu patykiem duże X i duże D. Był pewien, że i na to dostanie odpowiedź od wnuczka co to znaczy xd w takim zapisie. Nie pomylił się. Oznacza to bowiem turbo śmieszne.

Każdy młody człowiek posługuje się tymi znakami i co to znaczy xd to dla nich żadna zagadka. To tylko niewiadoma dla dziadków i  maluszków, które dopiero zaczynają rozumieć, jak działa telefon lub Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *