Co to znaczy kk?

Komunikacja internetowa rządzi się swoimi własnymi prawami. Od czasu powstania pierwszych komunikatorów internetowych panowała stopniowa ewolucja językowa. Jej efektem było powstanie swojego rodzaju języka internetowego, na który składa się wiele części. Jest on jednak uniwersalnie rozumiany i przyjmowany na całym świecie, co z całą pewnością miało olbrzymi wpływ na jego popularność oraz bardzo szybki rozwój.

KK znaczenie i definicja

O emotikonach zapewne słyszała zdecydowana większość osób, która miała kiedykolwiek do czynienia z Internetem. Jednakże problemy mogą się pojawić jeżeli chodzi o to co to znaczy kk bądź inne tego typu tajemnicze skróty. Tymczasem co to znaczy kk lub LOL jest czymś całkowicie oczywistym dla dziesiątek milionów użytkowników portali internetowych na całym świecie. Jednakże dla jeszcze większej grupy osób, której daleko do życia w sieci, pytanie co to znaczy kk jest jak najbardziej na miejscu.

Skrót KK, co oznacza w Internecie?

Zatem co to znaczy kk? Od czego jest to skrót? Większość tego typu skrótów internetowych pochodzi od pełnych słów. Zazwyczaj są one wzięte z języka angielskiego. Jeżeli chodzi o to co to znaczy kk to owszem, jest to skrót, który opiera się na języku angielskim. Nie jest to jednak pochodna normalnej frazy, tak jak to wygląda w przypadku skrótów typu lol lub lmao. Otóż jeżeli chodzi o to co to znaczy kk to jest to nic innego jak bardzo duże skrócenie frazy „okay okay”. Jak łatwo można sobie wyobrazić, tego typu skrótami posługuje się osoba, która chce potwierdzić coś i tym samym uspokoić osobę z którą rozmawia. Na język polski można to przetłumaczyć na wiele sposobów, ale poza najbardziej oczywistym tłumaczeniem jakim by było „tak, tak”, więcej znaczenia tej frazy można wyciągnąć z tłumaczenia „spokojnie, spokojnie”. Zatem co to znaczy kk? Jest to po prostu fraza do tego, aby zdecydowanie coś potwierdzić, a niekiedy też uspokoić tych, z którymi się rozmawia. 

Skróty Internetowe a znaczenie KK

Zastanawiając się nad tym co to znaczy kk lub inne takie skróty, zawsze trzeba mieć na uwadze kontekst danej rozmowy. W zależności od tego kontekstu, znaczenie każdego skrótu może być nieco inne. Te subtelne różnice pojawiają się w każdej rozmowie, zwłaszcza tych nieoficjalnych, a takimi w zdecydowanej większości są wszystkie dialogi w których można spotkać się z użyciem takiego skrótu jak „kk”. Dlatego też za każdym razem gdy kogoś interesuje co to znaczy kk, musi brać pod uwagę także pozostałe części danej rozmowy. Dopiero po tym może uzyskać pełne znaczenie tego skrótu, zgodnie z kontekstem w jakim było ono użyte. 

Dlaczego skrót KK jest tak popularny?

Komunikacja internetowa jest zatem czymś, co dla wielu osób może być trudne do zrozumienia. Tymczasem skróty takie jak lol czy nawet kk coraz to częściej przenikają nawet do codziennych rozmów. Dlatego też warto jest wiedzieć co to znaczy kk. Dzięki temu nigdy nie trzeba wahać się nad tym co ma na myśli osoba, z którą się rozmawia i cały dialog jest w pełni klarowny. Każdy kogo zastanawiają wszystkie skróty internetowego slangu, zwłaszcza te popularne także poza siecią, na pewno nie będzie mieć problemów ze znalezieniem ich znaczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *