Wymiana baterii w urządzeniach iPhone, iPad oraz MacBook – gdzie znaleźć pomoc w tym zakresie?

Urządzenia dostarczane na rynek przez markę Apple, w tym na przykład iPhone czy iPad, są popularne między innymi z uwagi na wysoką jakość. Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że produkty te są niezniszczalne. Wręcz przeciwnie – intensywne wykorzystanie może przyczynić się do zużycia baterii. Co powinieneś zrobić, by móc wymienić akumulator w urządzeniach typu MacBook czy iPhone? Odpowiedź na pytanie znajdziesz poniżej.

Wymiana baterii w urządzeniach Apple – kiedy może być konieczna?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – to, kiedy konieczne będzie dokonanie wymiany baterii w produktach marki Apple, jest uzależnione od indywidualnego sposobu użytkowania. Generalnie jednak sprawdzają się zalecania producenta. Zgodnie z tymi wskazówkami, efektywna praca baterii jest możliwa przez określoną liczbę cykli pełnego ładowania. Zasadniczo, limity pełnych ładowań przedstawiają się następująco w przypadku różnych typów urządzeń Apple:

  • iPhone: pięćset cykli pełnego ładowania,
  • iPad: tysiąc cykli pełnego ładowania,
  • MacBook: tysiąc cykli pełnego ładowania.

Jak widać, liczby te są dość wysokie i oznaczają, że w większości przypadków można cieszyć się dobrym stanem baterii nawet przez kilka lat. Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że wyczerpanie fabrycznego limitu sprawia, że bateria przestanie całkowicie działać. Zasadniczo, po przekroczeniu tego limitu bateria urządzenia będzie mogła pracować na poziomie 80% w stosunku o fabrycznie nowego urządzenia. Jest to wciąż dość dużo, prawda? Oczywiście, jak już wspomniano, żywotność baterii w urządzeniach Apple to czynnik, który jest mocno uzależniony od indywidualnego użytkowania danego urządzenia.

Jeżeli w ciągu roku od zakupu okaże się, że bateria w urządzeniu nie działa prawidłowo, serwis autoryzowany Apple dokona wymiany akumulatora na nowy. Z kolei po upływie tego okresu możliwe jest skorzystanie z obsługi serwisowej. Tego typu usługi są płatne; ponieważ jednak w autoryzowanych serwisach wszystko odbywa się z użyciem oryginalnego sprzętu, a pracownicy są doświadczeni i dobrze wykwalifikowani, należy potraktować taki wydatek raczej jako długofalową inwestycję.

Czym jeszcze zajmuje się serwis autoryzowany Apple?

Dokonanie wymiany baterii w urządzeniach Apple to ważny, ale nie jedyny rodzaj usług, jakie oferują serwisy Apple. Oprócz tego można skorzystać także z takich rozwiązań jak na przykład wymiana zepsutej szybki w urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *