Jaki ekspres do kawy kupić? Rodzaje ekspresów

Większość osób lubi napić się dobrej kawy z samego rana. Nie ma tak naprawdę lepszej metody na to, aby powitać nowy dzień i zacząć go czując się rześkim i gotowym na kolejne wyzwania. Kawa to zastrzyk energii w pysznej formie i dlatego też warto cieszyć się każdym łykiem. Warto jest też zainwestować w ekspres do kawy, czyli urządzenie przeznaczone specjalnie do parzenia kawy. 

Ekspres do kawy, jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki ekspres do kawy kupić do swojej kuchni. Należy jednak przeanalizować parę spraw zanim można zadecydować jaki ekspres do kawy będzie najlepszym dodatkiem do danego domu. Ważne jest przede wszystkim to aby ustalić jaką kawę uznaje się za idealną. Każda osoba lubi pić kawę w nieco innej formie i z innymi dodatkami. To właśnie z myślą o tej różnorodności dostępne są różne rodzaje ekspresów do kawy. Każdy z nich na pewno znajdzie swoje grono wielbicieli, ale aby naprawdę stwierdzić jaki ekspres do kawy kupić, dobrze jest poznać różne rodzaje ekspresów do kawy. Sprawdź ranking ekspresów do kawy do 3000 zł.

Rodzaje ekspresów do kawy

Jeżeli chodzi o same rodzaje ekspresów do kawy to tak naprawdę warto się skupić na trzech z nich. Pierwszą kategorię stanowią ekspresy przelewowe, które zapewniają najbardziej tradycyjny sposób przygotowywania kawy. Zwykłe fusy są zalewane wrzątkiem, a filtr zapewnia, że fusy te pozostaną poza kubkiem gdy ktoś skorzysta z ekspresu aby przygotować dla siebie kawę. Większość osób myśląca nad tym jaki ekspres do kawy zakupić, myśli właśnie o ekspresach przelewowych. Mają one wiele zalet, a wśród nich ważną jest to, że są stosunkowo proste w obsłudze oraz raczej tanie.

Kawiarka czy ekspres do kawy?

Rodzaje ekspresów do kawy wyróżniają także inną grupę, jaką są ekspresy typu kawiarka. Przygotowują one wywar pod ciśnieniem, zatem ich działanie jest nieco bardziej skomplikowane niż działanie ekspresów przelewowych. Odzwierciedla to także ich cena, która jest nieco wyższa. Ekspresy takie działają także dłużej, zatem jeżeli komuś zależy na szybkim dostępie do upragnionej kawy z samego rana to kawiarki mogą nie być najlepszym wyborem. 

Ekspres kolbowy, czy warto?

Trzecią kategorią o której warto wspomnieć gdy kogoś interesują rodzaje ekspresów do kawy to oczywiście ekspresy kolbowe. Są one czymś co można łatwo znaleźć w profesjonalnych kawiarniach. Jeżeli jednak chodzi o to jaki ekspres do kawy przydałby się w danej kuchni to ekspresy kolbowe są zazwyczaj wybierane przez prawdziwych fanów kaw białych takich jak latte. Pozwalają one bowiem na przygotowanie kawy z pianką, co dla wielu osób stanowi ważny szczegół przy piciu swojej codziennej kawy. Choć utrzymanie ich w czystości może być nieco uciążliwe, a ich obsługa także wymaga trochę cierpliwości, to ekspresy tego typu są raczej tanie. Dlatego też wybiera je wiele osób, które lubią zrobić z picia kawy prawdziwy rytuał i nie zależy im na tym, aby oszczędzać na czasie. 

Różne rodzaje ekspresów do kawy mają zatem różne wady i zalety. Warto jest zastanowić się nad każdym z nich zanim podejmie się decyzję o tym, który ekspres spełni oczekiwania w największym stopniu. A potem pozostaje już tylko cieszyć się swoją idealnie zaparzoną kawą z samego rana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *