Jak zdobyć polubienia na FB?

Polubienia strony na Facebooku stanowią ważną informację dla algorytmów serwisu. System reakcje obserwatorów odczytuje jednoznacznie, uznając, że wskazują one na wartościowe treści, które warto pokazać szerszemu gronu obserwatorów. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim wyższe zasięgi organiczne oraz niższe koszty reklamy. Zyskasz także wizerunkowo: polubienia strony wskazują innym potencjalnym klientom, że warto zwrócić uwagę na ofertę firmy. Co zatem zrobić, aby dodatkowe lajki strony fanpage trafiły na twoje konto? Podpowiadamy.

  1. Wartościowe i angażujące posty
  2. Kupić polubienia strony
  3. Konkursy i nagrody

Oczywiście, na FB polubienia strony zyskasz także poprzez płatne kampanie Facebook Ads. Ile kosztują polubienia strony w takiej wersji? Właściwie trudno to przewidzieć. Wszystko zależy od jakości materiału promocyjnego, ustawień reklamy i zachowań ludzi w serwisie.

Wartościowe i angażujące posty

Niewątpliwie dobrej jakości treści dają polubienia strony. Skup się na wartości publikowanych materiałów: na poprawności językowej i merytorycznej, przyciągających wzrok zdjęciach i wartości dostarczanej klientom. To oni przyznają polubienia, a zatem ich gust powinien być podstawowym wyznacznikiem. Planując content, przeanalizuj swoje dotychczasowe działanie. Sprawdź, jaka komunikacja działała najlepiej. Czy polubienia FB pojawiały się po materiałach video czy po galerii zdjęć?

Warto przeprowadzić także szerszy reasearch i podpatrywać konkurencję. Zweryfikuj, czy polubienia strony na FB są większe u marek działających w tej samej branży, a jeśli tak, to z czego one wynikają. Dobrą praktyką jest podpatrywanie i czerpanie często odważniejszych czy nowatorskich rozwiązań.

Kupić polubienia strony

Czy kupno polubień strony to dobry pomysł? Wiele osób obawia się takich praktyk, jednak zakup polubień strony może nieść ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim to dobry sposób na rozkręcenie dopiero startującej marki. Osoby, które zaglądając na stronę na Facebooku typu fanpage zobaczą, że pomysł spotkał się już z akceptacją innych, potraktują firmę jako bardziej wiarygodną.

Ważne jedynie, by na wypromowanie fanpage wybierać prawdziwe polubienia, które nie znikną po kilku dniach.

Konkursy i nagrody

Sprawdzonym pomysłem na fanpage jest organizowanie konkursów z nagrodami. Pamiętaj jednak, że umieszczanie w regulaminie punktu nakazującego udostępnianie treści, jest sprzeczne z regulaminem serwisu. Promowanie strony może więc odbywać się jedynie poprzez zachętę do udostępnień i zapraszanie znajomych do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *