Jak założyć konto na Gmail?

Gmail jest uważany za jedną z popularniejszych aplikacji pocztowych. Od lat zrzesza wielu fanów, za sprawą jakości świadczonych usług i łatwości w zakładaniu oraz obsługiwania konta. Dodatkowo, jest to aplikacja Google’owska, więc nawet, jeśli jeszcze nie masz adresu e-mail na Gmailu, z pewnością i tak kiedyś spotkasz się z opcją zakładania tam swojego konta. Jedną ze znanych platform, która (jeśli chcesz otrzymywać spersonalizowane propozycje treści i sam tworzyć swoją listę ulubionych kanałów) wymaga posiadania konta Google jest YouTube. Jeśli o tym kiedyś słyszałeś, teraz już wiesz, że Google Cię nie ominie także tam. 

Jak założyć konto na Gmailu? 

Aby założyć konto, wpisz w przeglądarkę (Google lub inną) frazę np. poczta gmail. Po przejściu na stronę https://www.google.com/intl/pl/gmail/about/# wybierz przycisk „Utwórz konto” w prawym górnym rogu. Zostaniesz przekierowany do okna tworzenia konta, gdzie do wypełnienia będą następujące pola: 

  • imię
  • nazwisko
  • nazwa użytkownika
  • hasło
  • pole „potwierdź”, w którym należy poprawnie wpisać to samo hasło, co w polu wcześniejszym

Konto Gmail a hasło

Kreator tworzenia konta wymaga od nas, by hasło składało się z conajmniej 8 znaków, w tym liter, cyfr i symboli. Dzięki przemieszaniu symboli, możemy utworzyć silne hasło, tzn. takie, które dobrze zabezpieczy przed ewentualnym włamaniem. 

Powtórne wpisanie hasła jest przydatne nie tylko systemowi, ale także nam- często zdarzają nam się pomyłki, omsknięcie palca na klawiaturze, czy zapomnienie o wielkiej literze lub znaku specjalnym. Aby nie pomylić się przy ponownym wpisywaniu hasła, wystarczy nacisnąć ikonę oka, widoczną po prawej stronie komórki „potwierdź”. Dzięki temu, zamiast kropek, które są odpowiednikami wpisywanych symboli, wyświetlą się wszystkie litery i znaki, których używamy. 

Konto na Gmail a nazwa użytkownika

Nazwa użytkownika może być połączeniem imienia i nazwiska albo inicjałami (w tych przypadkach często wybrana nazwa jest już zajęta i zaproponowane zostaną Ci jej alternatywy, np. z dodatkową cyfrą lub literą). Jeśli nie odpowiada Ci taka opcja, możesz wymyślić swoją unikatową nazwę użytkownika, która nie łączy się z Twoimi prawdziwymi danymi. Możesz dowolnie próbować różnych konfiguracji, aż stworzysz jedyną w swoim rodzaju, dopasowaną do Ciebie.

Inne sytuacje, gdy nazwa użytkownika nie może zostać użyta, to: 

nazwa jest bardzo podobna do już istniejącej

nazwa taka sama, jak nazwa użytkownika, która w przeszłości została usunięta lub 

nazwa jest zastrzeżona przez Google

Gmail a konto G Suite

Konto G Suite jest polecane osobom, które prowadzą firmę i chcą utworzyć dla niej skrzynkę mailową na Gmailu. Prowadzenie tego typu konta jest płatne i wynosi 6 USD za miesiąc. Ma ono swoje dodatkowe walory, jak na przykład brak reklam, kontrola nad kontami Twoich pracowników, czy dodatkowe, zaawansowane ustawienia i całodobową pomoc telefoniczną lub e-mailową świadczoną przez zespół pomocy.

Jeśli nie masz pewności, co do korzystania z usług G Suite, możesz wypróbować usługę bezpłatnie przez okres 14 dni. Na początku rejestracji potrzebne będzie podanie nazwy firmy oraz liczby pracowników. Zostaniesz administratorem swojego konta firmowego, czyli zarządzającym. Będziesz mógł dodawać i usuwać użytkowników oraz wykonywać inne funkcje administracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *