Co to znaczy lmao?

Czy kiedykolwiek słuchając rozmów młodych ludzi lub czytając ich rozmowy na portalach społecznościowych zastanawiałeś się, co to znaczy lmao? Często używane w odpowiedzi na zabawne obrazki czy memy, lmao weszło do słownika nastolatków jakiś czas temu i od tamtej pory ma się dobrze jako akronim używany w reakcji na coś, co autora komentarza rozbawiło.

Co to jest lmao? Skąd się wzięło?

Niestety, w słownikach języka polskiego próżno by szukać wyjaśnienia tego, co to znaczy lmao. Z pomocą przychodzą tutaj słowniki internetowe, charakteryzujące się obecnością w nich haseł dotyczących slangu internetowego oraz wyrażeń używanych przez młodych ludzi. Powstawanie tego rodzaju słowników gwary młodzieżowej jest pokłosiem coraz częstszych zapożyczeń z angielskiego, obecnych w codziennym życiu. Używane na co dzień sformułowania typu WTF, BTW, LOL doczekały się zainteresowania tuzów języka polskiego – na temat zapożyczeń oraz tego, co to znaczy lmao, wypowiadał się na ich temat nawet profesor Jerzy Bralczyk. W efekcie – zauważył – nasz język rozwija się, bogaci o nowe słowa i pojęcia, ale nasza mowa ubożeje. Warto pamiętać, że język polski od dawien dawna zapożyczał popularne sformułowania z innych języków i niejako czynił je swoimi, do tego stopnia, że w obecnych czasach nie wyobrażamy sobie już życia bez słów takich jak parasol lub krawat. Jaki to jednak ma związek z omawianym przez nas przykładem i tym, co to znaczy lmao?

LMAO a Internet

Używane szeroko przez internautów akronimy z zapożyczeniami z języka angielskiego są już na tyle popularne, że każdy z nas jest w stanie podać kilka przykładów. Lmao jest jednym z nich. Zastanawiając się, co to znaczy lmao, możemy dojść do wniosku, że jest to coś niecenzuralnego. Nic bardziej mylnego — polskim odpowiednikiem tego, co to znaczy lmao, jest proste „zaśmiewać się do rozpuku” czy też „śmiać się aż do utraty tchu”. Angielskie rozwinięcie lmao brzmi za „laughing my ass off” i w kontekście tego, warto pamiętać, że może polski odpowiednik tego, co to znaczy lmao, niecenzuralny nie jest, to jednak nie są to słowa, których warto używać w eleganckim i dobrze obeznanym z językiem angielskim towarzystwie.

LMAO – definicja i użycie

Znając definicję tego, co to znaczy lmao, z łatwością jesteśmy w stanie umiejscowić to w kontekście używania przez internautów. Zarówno lmao, jak i jego synonimy, czyli lol oraz roftl, są słowami używanymi w stanach najwyższego rozbawienia — nieważne czy zostało ono spowodowane filmikiem z kotem, czy zabawnym żartem, czy też nowym memem. Słowa te są kojarzone z dobrym samopoczuciem, śmiechem i zabawą, a więc rzeczami nacechowanymi pozytywnie. Dobrym przykładem tego, jak współczesna kultura adaptuje się do trendów internetowych, jest również amerykański zespół LMFAO. Nazwa ta jest odmianą tego, co to znaczy lmao, jest jednakże jeszcze mniej cenzuralna. Tandem muzyków tworzy utwory z gatunku — jak to sami określają — imprezowego rocka, śpiewając o dobrej zabawie oraz alkoholu.

Co to znaczy LMAO? – podsumowanie

Gdy zrozumiemy już co to znaczy lmao, jesteśmy w stanie świadomie je interpretować i używać bądź nie. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku — nie każdy anglicyzm jest zły, ale na pewno nie każdy jest nam potrzebny w codziennym życiu. Nie znaczy to, że musimy z dezaprobatą podchodzić do każdego obcego słówka, które usłyszymy na ulicy, nie dawajmy się jednakże porwać i podążajmy własną językową drogą, w zgodzie z własnym stylem i preferencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *