Co to jest WordPress?

WordPress jest najpopularniejszym systemem służącym do zarządzania treścią. Cieszy się ogromnym uznaniem w Polsce i na całym świecie. Szacuje się, że obecnie około 30 procent wszystkich stron świata jest opartych na WordPress. Jest to spowodowane tym, że jest najbardziej wszechstronnym systemem, stworzonym w celu budowania stron blogowych, firmowych, także wszelkich serwisów internetowych. Wiele popularnych firm i marek decyduje się na korzystanie z systemu WordPress.

Czym dokładnie jest WordPress?

WordPress to projekt stworzony przez Web developerów, pochodzących z całego świata. W znacznej części zajmują się nim wolontariusze, nie uzyskujący żadnych dochodów z tego tytułu. WordPress jest zaufanym systemem, ponieważ nad jego działaniem czuwają programiści z całego globu. Pierwsza wersja WordPress pojawiła się w maju 2013 roku. Instalacja systemu WordPress jest w zupełności darmowa, a dodatkowo jest łatwa i bezproblemowa. 

Koszt utworzenia strony w WordPress

Stworzenie strony na WordPress waha się w okolicach 300 do 800 złotych netto. Jednak założenie sklepu w internecie mieści się w granicach 1500 do 3000 złotych netto. Podane ceny są orientacyjne, a kwota zależna jest od ilości podstron, tłumaczeń, podpięcia social mediów, newslettera, a także ilości poświęconego czasu. 

Zalety użytkowania WordPress

System WordPress posiada wiele zalet, które zostały wymienione także powyżej. Biorąc po uwagę to, ile firm z niego korzysta, można wywnioskować, że jest on wart uwagi. WordPress cieszy się popularnością wśród osób początkujących, a także profesjonalnych marek i branż z całego świata. Zatem, do zalet systemu WordPress można zaliczyć:

  • Bezpieczeństwo- WordPress jest systemem, nad którym czuwa mnóstwo developerów. Aby był bezpieczny, posiada on również specjalistyczne wtyczki. Żeby nic nie zostało utracone, WordPress zapisuje kopie, do których zawsze można wrócić. 
  • Łatwa obsługa systemu- panel administratora WordPress jest prosty w obsłudze, dlatego nawet osoby początkujące bez problemu sobie z nim poradzą. Każdy może przejść do instalacji nowych modułów, skonfigurowania wtyczek, czy też do operowania działaniem witryn. 
  • Duży wybór motywów-znaczna część szablonów WordPress jest darmowa. Istnieje możliwość oglądania ich z samego panelu administratora, ale również korzystając z zewnętrznych stron. Jeśli jednak decyzja pada na płatny szablon, koszta znajdują się w granicy kilkudziesięciu złotych netto. 
  • WordPress jest przyjazny Google-świat WordPress jest łatwo rozpoznawalny w wyszukiwarkach, przez co prostsza jest optymalizacja pod zasady SEO.
  • Mnóstwo pluginów do wyboru- Dostępna są ogromne ilości wtyczek stworzonych pod WordPress. Dzięki nim, można całkowicie zmienić wygląd strony, a także sprawić, że będzie bardziej funkcjonalna. 
  • Zaufanie- WordPress jest systemem cenionym na całym świecie, dlatego można być pewnym, że działa on na najwyższym poziomie i jest dobrym wyborem. Warto wymienić kilka branż i firm, które korzystają z WordPress. Są to m.in.: NASA, Poczta Polska, Magazyn Vogue, Magazyn Forbes, Wall Street Journal, Magazyn Fortune. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *