mop parowy

Wyposażenie nowoczesnej kuchni. Dlaczego warto zainwestować w mop parowy?

Nowoczesna kuchnia zachwyca ergonomią. Znajdują się w niej nie tylko zabudowane sprzęty kuchenne takie jak zmywarka czy piekarnik, ale również urządzenia pozwalające utrzymywać przestrzeń w czystości i to bez większego wysiłku. Do takich urządzeń niewątpliwie należą mopy parowe. Takiego sprzętu nie powinno zabraknąć w nowoczesnej kuchni. Jakie są zalety stosowania mopa parowego i czym charakteryzuje się takie urządzenie?

Mop parowy – nowoczesne urządzenie do czyszczenia różnych powierzchni

Wybierając mop parowy taki jak Ariete, można utrzymywać w czystości różne rodzaje powierzchni. Niezależnie od tego czy na podłodze znajdują się drewniane panele czy panele winylowe, to takie urządzenie świetnie się sprawdzi. Można nim czyścić także płytki ceramiczne, zatem będzie odpowiednie także do gresu podłogowego. Również bardziej nasiąkliwe powierzchnie, takie jak płytki kamienne doczyści się mopem parowym. Charakterystyka pracy tego urządzenia polega na emitowaniu pary pod dużym ciśnieniem. Można bez dodatku detergentów myć nie tylko lekko zabrudzone powierzchnie, ale również te mocno zanieczyszczone. Warto podkreślić, że mop parowy może służyć nie tylko do czyszczenia podłogi, wystarczy wybrać taki, który wyposażony jest w kilka wymiennych głowic. Podstawowe urządzenie będzie wyposażone w końcówkę do podłóg i do dywanów. Jeśli jednak potrzebujesz urządzenia parowego także do tkanin i ubrań, tapicerki, mycia szyb czy fug, wybierz oczyszczacz wielofunkcyjny 10 w 1 Ariete.

Skuteczna dezynfekcja wszystkich powierzchni

Mop parowy nie tylko dobrze myje podłogi, ale skutecznie dezynfekuje powierzchnię. W każdym domu czy mieszkaniu znajduje się mnóstwo drobnoustrojów. Oczyszczacz wielofunkcyjny umożliwia ich skuteczną neutralizację. Pozbywasz się 99,9% drobnoustrojów. Warto wiedzieć, że większość drobnoustrojów, zarówno roztoczy, bakterii, jak i wirusów ginie już w temperaturze 85 stopni. Dlatego mop parowy jest niezwykle skuteczny w walce z nimi i powinien być podstawowym wyposażeniem w nowoczesnym domu, zwłaszcza tym w którym mieszkają alergicy, astmatycy i osoby o obniżonej odporności.

Łatwość czyszczenia powierzchni i brak konieczności częstego napełniania zbiorniczka na wodę

Jeżeli szukasz sprzętu do czyszczenia powierzchni, który będzie gotowy do pracy niemal natychmiast, to na pewno jest nim mop parowy, który wyposażony jest w długi, wygodny, nawet 5-metrowy kabel. Wystarczy przed włączeniem urządzenia napełnić zbiorniczek z wodą, a już po kilkunastu sekundach można rozpocząć czyszczenie powierzchni. Kształt głowicy pozwala dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca, także pod powierzchnię mebli. Zbiorniczka na wodę nie trzeba bardzo często uzupełniać. Jeżeli ma pojemność 350 ml, to może wystarczyć nawet na 20 minut ciągłej pracy, na wybranej mocy. Zatem w tym czasie bez żadnych problemów zdążysz doczyścić nawet mocno zabrudzoną podłogę czy fugi.

Nowoczesna kuchnia to kuchnia w stylu eko

Niezależnie od tego jak urządzona jest Twoja nowoczesna kuchnia, nie może zabraknąć w niej mopa parowego. To urządzenie wpisuje się bowiem w stylistykę eko. Nie musisz stosować żadnych detergentów, by utrzymać powierzchnię tego najczęściej użytkowanego pomieszczenia w domu w czystości. W kuchni, obok łazienki, kryje się najwięcej drobnoustrojów, a mop parowy poradzi sobie z ich neutralizacją. Można go najczęściej złożyć do niewielkich rozmiarów, a nowoczesny design sprawia, że nawet pozostawiony w rogu pomieszczenia nie będzie negatywnie wpływał na estetykę wnętrza. Mopem parowym wyczyścisz w kuchni nie tylko podłogę czy fugi, ale również blaty, płytki ścienne, czy nawet zmywarkę. To sprzęt, w który bez wątpienia warto zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *