Smartbandy – opaski fitness do monitorowania aktywności sportowej

Wiele osób troszczy się o swoje zdrowie, spędzając wolny czas na uprawianiu z mniejszym lub większym zaangażowaniem różnego rodzaju sportów. Przydatnym gadżetem monitorującym  aktywność fizyczną są tak zwane smartbandy. Smartband to po prostu opaska sportowa, która ma za zadanie monitorowanie aktywności fizycznej, zarówno w dzień, jak i w nocy. Zebrane dane będziemy przetwarzać i analizować na ekranie opaski, jednak lepiej prezentować treści w smartfonie, który możemy sparować z urządzeniem poprzez łącze bluetooth. Czym są smartbandy i dla kogo przydadzą się szczególnie?

Czym są smartbandy?

Smartband wygląda niczym zwykła, zrobiona ze sztucznego tworzywa opaska sportowa, umieszczona na przegubie dłoni. Jednak wyróżnia się ona tym, iż posiada niewielki ekran, na którym wyświetlane są podstawowe parametry treningu. Jest to opaska monitorująca nasz stan zdrowia zarówno w trakcie aktywności fizycznej, jak i podczas snu. Smartbandy można sparować poprzez łączność bluetooth ze smartfonem, dyza zapewnić sprawne analizowanie danych z treningu na większym ekranie. Pomocna jest w tym kompatybilna platforma Android – system ten posiadają zarówno smartbandy, jak i tablety smartfony.

Podobnie jak inteligentny zegarek, opaska fitness pozwala na przedstawienie monitorowanych danych na niewielkim ekranie urządzenia, są to jednak dane dotyczące aktywności naszego organizmu, takie jak aktualne tętno czy poziom stresu. Bardziej rozbudowane modele posiadają wbudowany odbiornik GPS, umożliwiający zapisywanie przebytych tras w pamięci urządzenia, by później móc poddać je analizie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartbandy.html

Dla kogo przeznaczona jest opaska sportowa?

Smartband przeznaczony jest dla osób, których głównym hobby w wolnych chwilach jest sport i rekreacja. To niewielkie urządzenie zapewnia monitoring snu oraz naszego stanu zdrowia zarówno w ciągu dnia, jak i nocy, pozwala również na analizę i modyfikację naszych planów treningowych. Opaski sportowe przydatne będą także dla osób, które potrzebują motywacji do zadbania o siebie na co dzień – urządzenie będzie poprzypinać o konieczności wykonania codziennej porcji ćwiczeń. Osoby, które łączą dużą aktywność zawodową z relaksacyjnym uprawianiem sportu docenią możliwość przekazywania informacji o nadchodzącym połączeniu lub nadejściu ważnego SMS-a czy maila na niewielkim ekranie opaski sportowej.

Dzięki temu, iż smartbandy są niezwykle lekkie, są znacznie lepszą alternatywą do codziennego uprawiania sportu niż duże, nieporęczne smartfony. Mały rozmiar nie oznacza jednak, iż czas ich działania będzie krótki – wręcz przeciwnie, opaska ta potrafi na jednym ładowaniu działać nawet kilkanaście dni, co jest wartością absolutnie nieosiągalną dla współczesnych smartfonów. Smartbandy dostępne są zarówno w wersjach męskich, jak i damskich, Niektóre sklepy korzystają z możliwości przesyłania newsletterów, które mogą przedstawiać spersonalizowane oferty dla bardziej wymagających klientów.

Kompatybilna platforma Android czy iOS – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Planując zakup opaski fitness powinniśmy zwrócić uwagę na jeje parametry, by czerpać pełną satysfakcję z jej użytkowania. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy jest ona kompatybilna z naszym smartfonem, czyli czy działa z oparciu o system Android, czy też posiada takie cechy, jak system iOS komunikacja bluetooth wodoszczelność. Łączność bluetooth konieczna jest do przesyłania swoich danych do pamięci smatfona, by później poddać je analizie. Warto zwrócić uwagę na wyświetlacz – istotna jest nie tylko jego wielkość, ale również technologia wykonania. Najpopularniejsze są ekrany OLED lub AMOLED, jednak w niektórych urządzeniach można spotkać wyświetlacze w technologii e-ink. S one monochromatyczne, ale pozwalają na dużą oszczędność baterii i działanie urządzenia bez ładowania przez kilkanaście dni.

Planując zakup zwróćmy uwagę na dostępne funkcje opaski – licznik kroków, pomiar dystansu i spalonych kalorii znajduje się w każdej opasce, ważne są jednak dodatkowe funkcję takie jak choćby powiadomienie o nadchodzącej rozmowie. Oczywiście funkcje takie możesz wyłączyć podczas treningu, by nie przeszkadzały w ćwiczeniach. Proponowane produkty z kategorii opasek i inteligentnych zegarków oraz inne akcesoria komputerowe znaleźć można na stronie: https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartbandy.html

Smartbandy czy smartwatche – co warto wybrać?

Opaski fitness często porównywane są do smartwatchy, jednak urządzenia te, poza zbliżonym do siebie wyglądem, różnią się dość mocno. Smartwatche stanowią niewielkie centrum zarządzania codziennymi obowiązkami, natomiast smarbandy to gadżety typowo sportowe, monitorujące wykonywanie ćwiczeń i nadzorujące plan treningowy. Oczywiście smartwatche również posiadają podobne funkcje, jak opaski sportowe, jednak te drugie są bardziej skupione na fizycznej aktywności. Jeśli zatem głównym celem, dla którego chcemy kupić urządzenie elektroniczne na nadgarstek jest nadzorowanie uprawiania ćwiczeń, kupmy smartband, Jesli potrzebujemy bardziej rozbudowanego urządzenia, wybierzmy smartwatch. Ciekawe modele można znaleźć tutaj: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *