przedłużacz na 10 gniazd

Jakie można wyróżnić rodzaje przedłużaczy sieciowych i który z nich warto wybrać?

Przedłużacze sieciowe w wielu hurtowniach i sklepach elektrycznych stanowią podstawową kategorię osprzętu. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż takie urządzenia przydają się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Wynika to z faktu, że w budynkach (szczególnie tych starszych), zwykle znajduje się mniej gniazd elektrycznych, niż wymaga dzisiejsze zapotrzebowanie. Do prądu podłączamy wiele urządzeń i nawet w nowoczesnych mieszkaniach, gdzie dokładnie planuje się ilość gniazdek, niemal zawsze okazuje się, że przydałoby się ich więcej. Wobec tego dowiedzmy się, jakie mamy rodzaje przedłużaczy sieciowych i które z nich okażą się najlepsze?

Przedłużacze sieciowe i ilość dostępnych gniazd

Wybierając przedłużacze sieciowe z całą pewnością wiemy, jaka rolę mają one spełniać. Poniekąd mają one być zwiększeniem funkcjonalności gniazd sieciowych. Jednak na rynku można spotkać różnorodne modele przedłużaczy. Pierwszym rozróżnieniem jakiego można dokonać, to ilość gniazd dodatkowych, które te urządzenia mogą nam zagwarantować. Obecnie wyróżnia się:

  • przedłużacz z 1 gniazdem– wydawać by się mogło, że ten rodzaj przedłużaczy nie będzie efektywnie spełniał swojej roli. Posiada on bowiem jedynie jedno gniazdo. Niemniej jednak okaże się on niezastąpiony w momencie, gdy przewód jest zbyt krótki i nie jest on wstanie sięgnąć do gniazda sieciowego, zamontowanego w ciasnym i odległym miejscu. Taki przedłużacz z jednym gniazdem ma jeden koniec zakończony wtyczką do gniazdka, a drugi wtyczką z otworami, do której podpina się kabel urządzenia;
  • przedłużacz z trzema/czterema/pięcioma gniazdami– te modele przedłużaczy sieciowych są zwykle kupowane najczęściej. Zazwyczaj występują one w formie podłużnego panelu, w którym rozmieszczone są otwory na wtyczki. Takie przedłużacze sprawdzają się głównie w naszych gospodarstwach domowych w momencie, kiedy np. trzeba podłączyć jednocześnie wiele sprzętów RTV lub nawet AGD;
  • przedłużacz na 10 gniazd– to niezwykle zaawansowane i rozbudowane urządzenie. Najczęściej przedłużacze na dziesięć gniazd znajdują zastosowanie w firmach, gdzie przestrzeń biurowa dysponuje zbyt małą ilością gniazd sieciowych w stosunku do ilości sprzętów, które wymagają podpięcia.
przedłużacz z włącznikiem

Przedłużacze sieciowe- z wyłącznikiem czy bez?

Najbardziej znane są nam przedłużacze sieciowe w formie podłużnego panelu, który podpinany jest do prądu. Jednak obecnie na rynku równie wielkim zainteresowaniem cieszą się modele z wyłącznikiem. Okazuje się, że przedłużacz z wyłącznikiem tak naprawdę nie różni się zbytnio swoją budową od modelu tradycyjnego. Niemniej jednak posiada on wbudowany wyłącznik. Tego typu przedłużacz z wyłącznikiem jest niezwykle praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem. W razie ewentualnych skoków napięcia można po prostu za pomocą wyłącznika odciąć dopływ prądu do urządzeń elektrycznych i uchronić je przed zwarciami.

Przedłużacz z wyłącznikiem jest również praktyczny w tym sensie, że nie musimy odłączać każdego urządzenia od prądu osobno. Wystarczy jednie nacisnąć przełącznik, a dopływ prądu zostanie automatycznie odcięty. Tego typu modele cechują się niestety nieco wyższą ceną, w porównaniu do tradycyjnych przedłużaczy sieciowych. Jednak z całą pewnością można powiedzieć, że inwestycja w nie jest jak najbardziej opłacalna, gdyż może on uchronić podpięte urządzenia przed przepaleniem.

Przedłużacze sieciowe z dodatkowym gniazdem USB

Całkowitą nowością i innowacją w ofercie sklepów i hurtowni elektrycznych, są przedłużacze sieciowe z dodatkowym gniazdem USB. To rozwiązanie niezwykle ciekawe, gdyż pozwala na podłączenie dodatkowego urządzenia i nie wymaga przy tym zajmowania kolejnego gniazda sieciowego. Jak wiadomo nasze smartfony, smartwatche czy inne gadżety elektroniczne, są ładowane właśnie w taki sposób. Wobec tego takie przedłużacze wyposażone w dodatkowe gniazdo USB staja się wręcz koniecznością. Sprawdzą się one głównie w gospodarstwach domowych, a szczególnie w domowych biurach czy pokojach nastolatków. Dzięki nim w szybki i prosty sposób naładujemy swoje urządzenia elektroniczne, bez zbędnego zajmowania kolejnego gniazda sieciowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *